Invitation to submit a tender/ Покана задоставување на понуди

The project Cross-border initiative for integrated health and social services promoting safe ageing, early prevention and independent living for all (CROSS4ALL)implemented by the Faculty of Information and Communication Technologies, University “St. KlimentOhridski” – Bitola invites you to submit an offer

Translation to/ and from Macedonian to English / Greek languages (approximately 220 pages) (EN, GR) for CROSS4ALL. The project is implemented with financial assistance from the EU INTERREG IPA CBC Programme Greece – The former Yugoslav Republic of Macedonia 2014-2020. The tender dossier is attached to this web page.

The deadline for submission of tenders is 10.01.2019.

Possible additional information or clarifications/questions shall be published on this web page.

********************

Проектот Преку гранична иницијатива заинтегрирани здравствени и социјални сервиси што промовираат безбедно стареење, рана превенција и независно живеење за сите(CROSS4ALL), Вепоканува да доставите понуда за Превод на/и од македонски во англиски/ грчки јазик (околу 220 страници) (ен, гр) за проектот CROSS4ALL. Проектот се имплементира со финансиска поддршка на EU INTERREG IPA програмата за погранична соработка со Грција 2014-2020.

Тендерското досие се наоѓа во прилог на оваа веб страна.

Крајниот рок за испраќање на понудите е 11.01.2019.

Евентуалните дополнителни информации или појаснувања/ прашања ќе бидат објавени на оваа веб страна.

Tender dossier / Тендерско досие

1.-Invit_simp_en