Invitation to submit a tender/ Покана за доставување на понуди

The Cross-border initiative for integrated health and social services promoting safe ageing, early prevention and independent living for all (CROSS4ALL) implemented by the Faculty of Information and Communication Technologies, University “St. Kliment Ohridski” – Bitola invites you to submit an offer for Development for e-Prescription and e-Referral systems for the Cross-border Portal of project CROSS4ALL. The project is implemented with financial assistance from the EU INTERREG IPA CBC Programme Greece – The former Yugoslav Republic of Macedonia 2014-2020. The tender dossier is attached to this web page.

The deadline for submission of tenders is 11.01.2019.

Possible additional information or clarifications/questions shall be published on this web page.

********************

Проектот Прекугранична иницијатива за интегрирани здравствени и социјални сервиси што промовираат безбедно стареење, рана превенција и независно живеење за сите (CROSS4ALL), Ве поканува да доставите понуда за Развој на е-Рецепти и е-Упати системи за Cross-border порталот за проектот CROSS4ALL. Проектот се имплементира со финансиска поддршка на EU INTERREG IPA програмата за погранична соработка со Грција 2014-2020.

Тендерското досие се наоѓа во прилог на оваа веб страна.

Крајниот рок за испраќање на понудите е 11.01.2019.

Евентуалните дополнителни информации или појаснувања/ прашања ќе бидат објавени на оваа веб страна.

Карактеристиките кои треба да ги задоволува понудената техничка поддршка детално објаснети во Референтните услови кои Ви ги доставуваме во прилог.

Понудата (скенирана со потпис и печат) можете да ја доставите преку e-mail нa cross4all@fikt.edu.mk, преку пошта (курир) на адреса Факултет за информатички и комуникациски технологии, ул. Партизанска бб, 7000 Битола или лично во просториите на Факултетот, секој работен ден од 8:00 до 15:00. Понудата треба да ја добиеме најдоцна до 11.01.2019 до 14:00 часот.

За сите дополнителни информации можете да се јавувате во Факултетот за информатички и комуникациски технологии, контакт лице вонр. проф. д-р Снежана Савоска, на тел 076 302 043 или да пишувате на e-mail: cross4all@fikt.edu.mk

Tender dossier / Тендерско досие

1.-Invit_simp_en