Invitation to submit a tender / Покана за доставување на понуди

The Project Cross-border initiative for integrated health and social services promoting safe ageing, early prevention and independent living for all (CROSS4ALL), implemented by the Faculty of Information and Communication Technologies, University “St. Kliment Ohridski” – Bitola invites you to submit an offer for Expert usability & accessibility evaluation to assess conformance with WCAG 2.0 (AA) and Impact assessment study for Cross4all project, Bitola. The project is implemented with financial assistance from the EU INTERREG IPA CBC Programme Greece – The Republic of N.Macedonia 2014-2020. The tender dossier is attached to this web page.The deadline for submission of tenders is 08.05.2019.

Possible additional information or clarifications/questions shall be published on this web page.

********************

Проектот Прекугранична иницијатива за интегрирани здравствени и социјални сервиси што промовираат безбедно стареење, рана превенција и независно живеење за сите (CROSS4ALL), Вепоканува да доставите понуда за услуги Експертска евалуација на пристапливост и користливост во согласност со пристапност со WCAG2.0 стандардите за луѓе со попреченост (ниво АА)и Студија за проценка на влијание за регионот на Република С.Македонија. Проектот се имплементира со финансиска поддршка на EU INTERREG IPA програмата за погранична соработка со Грција 2014-2020.

Тендерското досие се наоѓа во прилог на оваа веб страна.

Крајниот рок за испраќање на понудите е 08.05.2019.

Евентуалните дополнителни информации или појаснувања/ прашања ќе бидат објавени на оваа веб страна.

Tender dossier / Тендерско досие

1.-Invit_simp_en06

A1.-Contract-Notice06

A2.-Instructions-to-Tenderers06

B.-Contract_simp_en06

B2.-Terms-of-Reference06

B3.-Organization-and-Methodology06

B4.-List-of-experts06

B5._Budget_GP06

B6.-Annexvifif_en06

B6.-Annexvilefcompany_en06

B6.-Annexvilefind_en06

B6.-Annexvilefpublic_en06

C1.-List-of-invited-entities06

D.-Tender-Submission-Form06

Карактеристиките кои треба да ги задоволува понудената проценка детално се објаснети во Референтните услови при организација на состанок на проектниот тим на проектот CROSS4ALL кои можете да ги симнете од линкот подолу:

Понудата (скенирана со потпис и печат) можете да ја доставите преку e-mail нa cross4all@fikt.edu.mk и преку пошта (курир) на адреса Факултет за информатички и комуникациски технологии,  ул. Партизанска бб, 7000 Битола (или лично во просториите на Факултетот, секој работен ден од 8:00 до 15:00). Понудата треба да ја добиеме најдоцна до 08.05.2019 до 15:00 часот.

За сите дополнителни информации можете да се јавувате во Факултетот за информатички и комуникациски технологии, контакт лице вонр. проф. д-р Снежана Савоска, на тел: 076 302 043 или да пишувате на e-mail: cross4all@fikt.edu.mk или snezana.savoska@fikt.edu.mk

Благодарам,

Вонр. проф. д-р Снежана Савоска